Pannon Példakép Alapítvány
- 2007-07-07 -
A mozgássérült sport atyja, a különleges színház vezetője és egy befogadó családanya kapták a Pannon Példakép Díjat.

A Pannon Példakép Alapítvány immár tizedik alkalommal adta át díjait. Az alapítvány 2007. évi második díjátadóján a több száz jelölt közül a kuratórium által kiválasztott három legkiválóbbnak adták át a Példakép Díjakat, s a velük járó egy-egy millió forintot.

Magyarország új példaképei:

  • Elek Dóra, a Baltazár Színház vezetője
  • Erdődi Béláné Julianna, a romániai Zilahon élő 19 gyermekes nevelőszülő
  • Nádas Pál, a Magyar Paraolimpiai Bizottság elnöke, a Mozgásjavító Általános Iskola és Diákotthon igazgatója.

A Pannon Példakép Alapítvány  - melynek célja, hogy a nyilvánosság erejével és anyagilag  is támogassa azokat a honfitársainkat, akik értékteremtő tevékenységükkel mindannyiunk számára követendő példákat mutatnak – immár harmadik éve működik és negyedévente három díjat ad át.
 Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bereczky Loránd, a Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója, tagjai Kepes András televíziós újságíró, Kothencz János Példakép díjas alapítványi vezető, Dr. Majorosi Emese a Pannon sajtó- és információs igazgatója, Mizsei Kálmán EU diplomata, Molnár Gabriella a Nők Lapja főszerkesztője és Nádori Péter, a Krecz & Nádori ügyvezető igazgatója.

„A Pannon Példakép Alapítványra igazán büszkék vagyunk. Immár harminc olyan csodálatos embert mutattunk be a nagyközönségnek, akik igazi hősként, csöndben teszik a dolgukat, szinte a teljes ismeretlenségben. A Példakép Alapítvány a Pannon egyik legfontosabb társadalomért tett kezdeményezése azonban közel sem az egyetlen. Alig egy hete több nemzetközi és hazai nagyvállalattal karöltve jelentős lépést tettünk a környezet megóvása érdekében: a széndioxid kibocsátásunk csökkentését célzó programot vezettünk be, mely cégünk különböző egységeinek mindennapi tevékenységét érinti.” – mondta a díjátadó után Ove Fredheim vezérigazgató.
A Példakép Alapítvány legfontosabb célja, hogy a díjazottak személyét, tevékenységét a nyilvánosság útján minél többen megismerjék, s így a példaképek valóban példaképek lehessenek.

A díjazottak:

Erdődi Béláné Julianna a romániai Zilahon élő 19 gyermekes  nevelőszülő.

Julianna és férje Zilahon 19 nehéz sorsú gyereket nevel saját otthonában. Sokan közülük testi vagy értelmi fogyatékosok, vannak akik egyetemre járnak, de vannak akik képtelenek lesznek valaha is az önálló életre. De mindannyiukban közös, hogy reménytelen helyzetű családba születtek, és Júliáék adnak nekik esélyt a jobb életre. A házaspár emberségből, gyerekszeretetből vállalja az irgalmatlanul súlyos terhet, amit a gyerekek ellátása, iskoláztatása és nevelése jelent.  Minden este legalább húszan ülik körül az asztalt, és addig bővítették a házat, amíg minden gyereknek saját kis külön kuckója lett.

Elek Dóra, a Baltazár Színház vezetője.
Dóra nyolc éve hozta létre és működteti a Magyarországon egyetlen hivatásos és állandó színtársulatot, amelyik értelmi sérült színészekből áll. A társulat kifejezetten művészi, nem pedig gyógyító-rehabilitációs célzattal verbuválódott. A sérültekre gyakorolt terápiás hatás nem célja, hanem az egyik fontos hozadéka a színpadi munkának. Intenzív együttlét, színvonalas szakmai képzés jellemzi azt a munkát, amelyben Dóra kompromisszumot nem ismerve, a maximumot igyekszik kihozni a színészekből. Emellett szüntelen és fáradhatatlan forrásteremtő, aki a nehezedő körülmények között is igyekszik folyamatosan fejlődni.

Nádas Pál, a Magyar Paraolimpiai Bizottság elnöke, a Mozgásjavító Általános iskola és Diákotthon igazgatója.

„Nem az az érdekes, hogy lábatlan emberek röplabdáznak, hanem az, hogy Magyarország-Németország 3-2” – vallja Nádas Pál, aki immár 35 éve szolgálja – többféle beosztásban – a fogyatékossággal, mozgássérüléssel élők ügyét. Munkája a szenvedélyévé vált, s önzetlen elhivatottsága példaképpé tette őt környezetében és azon túl is. Nádas Pál gyerekkorában hét évet maga is állami gondozásban töltött, és sorsszerűnek érzi, hogy erre a területre vezette az élet. Különleges személyisége, szervezői készsége és intézményteremtő buzgalma alakját legendássá tették. Mindkét tisztségében azon dolgozik, hogy a mozgásukban akadályozottak sikeres, boldog és teljes életet élhessenek.   

A Példakép Alapítvány folyamatosan várja a jelöléseket.
Az alapítvány postacíme: Pannon Példakép Alapítvány 2040 Budaörs, Baross u. 165,
elektronikus levélcíme: peldakap@peldakep.hu.

Az alapítvány működéséről további információk az interneten a www.peldakep.hu oldalon találhatóak.